STE REALITNÝ MAKLÉR A VADÍ VÁM KONKURENCIA?

Profesia realitného makléra vyžaduje obrovskú zodpovednosť ako aj pri iných profesiách.

Pravdou je, že vo svete je veľa realitných maklérov a každý z nich je odlišný – INÝ, ale aj niečim výnimočný a čo je najkrajšie, že každý z nich má dostatok miesta na tomto trhu. Avšak nie každý je spokojný, ale aký je naozaj rozdiel medzi spokojným a menej spokojným maklérom?

Čo vlastne znamená byť spokojným maklérom?

Za spokojnosťou netreba hľadať finančné štatistiky či účtovné analýzy, ale spokojnosť je to, že svoju prácu, ktorú vykonávame, robíme s radosťou až do takej miery, že začne byť pre nás akýmsi koníčkom a naša spokojnosť nás zavedie k úspechu.

Čo vystihuje menej spokojného makléra?

Chýba konkrétny cieľ – je to absolútnou príčinou neúspechu.
Lenivosť a neschpnosť opustiť svoju komfortnú zónu
Chýba vzdelanie
Nízka sebadôvera
Chýba trpezlivosť a vytrvalosť
Vo všetkom hľadá problémy a výhovorky
Sťažuje sa na svoje okolie 

Kam môže smerovať takýto postoj menej spokojného makléra?

Takýto maklér si zvolí ten najjednoduchší spôsob pre seba vo forme sťažovania sa a zvalovania viny na všetkých okolo seba, na konkurenciu, nehnuteľnosti, trh, kolegov, klientov a tým sa pre neho výzvy, príležitosti stávajú neviditeľnými. Skrátka sa z neho stáva chronický slepec na Vízie a Príležitosti.

Ako to vyzerá v praxi?

Predstavme si situáciu, kde vy ako predávajúci máte tú možnosť sa stretmúť a odovzdať do rúk vašu nehnuteľnosť nespokojnému maklérovi. Váš maklér sa neustále sťažuje na každom jednom stretnutí, ako je trh zlý, kolegovia nepríjemní, ešte komplikovanješí klienti, obrovská konkurencia a o nehnuteľnostiach ani nehovoriac… 

Aký pocit vo vás vyvolá takýto maklér? Zrejme budete chcieť, čo najrýchlejšie ukončiť vaše stretnutie alebo v tom najhoršom prípade vás jeho negatívny postoj tak pohltí, že ťažko nájdete „vypínač“ nespokojnosti.

Žiaľ skutočnosť je taká, že zákazníci sú veľmi vnímaví a nikto nebude chcieť spolupracovať s niekým, kto má svoje nastavenie také, ako v našom príklade nespokojného makléra.

Je potrebné si uvedomiť, že problémom nie je konkurencia, trh, ľudia či okolnosti, ktoré vedú k neúspechu nespokojného makléra, ale ich samotné zameranie, ktoré si oni sami určili a  postavili Konkurenciu do pozície svojej bariéry.

Správny a spokojný maklér sa vždy zameriava na seba a nie na KONKURENCIU alebo okolnosti. 

Správny FOKUS našej pozornosti nám vytvára našu vnútornú rovnováhu. 
Adriana Matyasova
Konateľ spoločnosti ADRID REAL s.r.o.
s realitnými skúsenosťami na Švajčiarskom trhu

Som autorkou knihy

CESTA REALITNÉHO MAKLÉRA


Cesta podnikateľa je plno prekážok, váhania, strachu, obav, príležitostí, zážitkov a je len na nás ako s tým naložíme. Všetci máme predpoklady uspieť, bez rozdielu na to akým jazykom hovoríme, koľko meriame či vážime, ako vyzeráme, ako sa voláme, aké školy sme absolvovali, ako sa obliekame, akou minulosťou sme prešli alebo čo sme robili včera, jednoducho VŠETCI!

V tejto knihe sa snažím ukázať cez skutočné príbehy, príležitosti, ktoré niekedy nevidíme alebo nevenujeme tomu toľkú pozornosť. Príbehy, ktoré boli príjemné i menej príjemné, malé úryvky z mojho života, ktoré ma posunuli vpred a ukázali mi toto poslanie v inom svetle a preto som sa rozhodla, že sa o ne podelím aj s vami, lebo veľa z nás prešľapujeme z miesta na miesto a namiesto konania hľadáme výhovorky, ktoré nás zbytočne oberajú o energiu a nikam nevedú.

Sme v spojení

 


Komentáre
 • INSTAGRAM
  [instagram-feed]
 • DLHODOBÁ PAMÄŤ – Ako ju vybudovať u klientov? XMAS SPECIAL | SK REALITY
 • EXKLUZIVITA – Ako s ňou narábať a Aké je poslanie makléra? | SK REALITY
 • FACEBOOK
  [custom-facebook-feed]
 • CESTA REALITNÉHO MAKLÉRA
 • E-kniha už v predaji vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus!
 • Výpočet miery výnosnosti investície na základe trvalých výnosov a nákladov
 • Výpočet ekonomického nájomného
 • Výpočet miery výnosnosti investície na základe trvalých výnosov a nákladov
 • Výpočet ekonomickej efektívnosti kúpy nehnuteľnosti na investíciu